Sesje świąteczne – czy warto brać w nich udział?

Fotograf na świąteczną sesję fotograficzną

Sesje świąteczne dla wielu osób stały się już obowiązkowym punktem oczekiwania na Boże Narodzenie. Inni traktują je jako dobrą okazję, by wypełnić album pięknymi i profesjonalnymi zdjęciami. To właśnie sprawia, że z roku na rok cieszą się one coraz większą popularnością. Dlaczego jeszcze warto wziąć udział w rodzinnej sesji świątecznej? Jak się do niej przygotować?

Mini sesja świąteczna – pomysł na prezent

I to na kilka sposobów. Po pierwsze mini sesja świąteczna może być wspaniałą przygodą dla dzieci, ale też dla rodziców. Stwarza miłe okoliczności do spędzenia wspólnych chwil w kreatywny sposób. A więc, jeśli szukasz oryginalnej niespodzianki na mikołajki dla swoich pociech (i dla siebie), to opcja do przemyślenia. 

Po drugie: efektem sesji świątecznej jest zestaw niesamowicie urokliwych zdjęć wysokiej jakości. Fotografie mogą być genialnym i osobistym pomysłem na prezent pod choinkę np. dla dziadków. Z doświadczenia wiemy, że to recepta na tęsknotę za ukochanymi wnukami ☺ Na rodzinne kadry oprawione w elegancką ramkę zawsze miło się patrzy. No i pięknie prezentują się w przytulnej domowej przestrzeni.

Po trzecie, fotografie z sesji świątecznej możesz wysłać do bliskich w formie kartki z najlepszymi życzeniami. Taka inicjatywa sprawi im niesamowitą radość i z pewnością miło ich zaskoczy.

Sesja świąteczna – jak się przygotować?

Wystarczą dobre humory i dawka pozytywnej energii. Ach, no i będzie cudownie, jeśli na sesję świąteczną przygotujesz odpowiednie ubranie dla wszystkich bohaterów biorących w niej udział. Stylizacje mogą być utrzymane w klasycznej świątecznej kolorystyce (czerwień, bordo, biel, zieleń, złoto) lub nieco bardziej stonowanej (beże, brązy, pastele, granat). Mile widziane są oczywiście elementy garderoby z motywem bożonarodzeniowym, np. sweterek z reniferem, koszula lub sukienka w kratkę, czerwone szelki lub mucha, gumka do włosów w kształcie kokardy lub spinka z perełkami. Wszystkimi innymi sprawami organizacyjnymi zajmujemy się my.

Strefa Pleneru na sesje świąteczne

W naszym fotograficznym studio plenerowym na Ciebie i Twoich bliskich czeka aż 3 tematyczne aranżacje:

  • szklarnia z widokiem na las,
  • drewniany domek na polanie,
  • taras w drzewach.

To właśnie w takich niesamowitych okolicznościach powstają pamiątkowe kadry na sesji świątecznej. Poza tym zapewniamy niezbędne akcesoria i gadżety, które odpowiadają za atmosferę podczas spotkania i magiczny klimat na zdjęciach. Migocące światełka, choinka, kolorowe bombki, puchate dywaniki, pachnące pierniczki, dekoracyjne prezenty, muzykę w tle… Co tu dużo pisać, jesteśmy naprawdę dobrze zaopatrzeni, by wykonać wymarzoną sesję świąteczną dla całej Twojej rodziny ☺
sesja-swiateczna-fotograf-6

Mini sesja świąteczna – ile trwa i kiedy jest organizowana?

Mini sesje świąteczne organizowane są najczęściej od listopada do połowy grudnia. Studia fotograficzne są wtedy specjalnie aranżowane i jest to dekoracja stała dostępna przez określony czas. Jeśli interesuje Cię konkretny termin, polecamy zarezerwować go z wyprzedzeniem. Pamiętaj, że weekendy cieszą się zawsze największym zainteresowaniem.

Stylizowane sesje świąteczne trwają zazwyczaj  od 30 minut do godziny. To w zupełności wystarcza, by wykonać zdjęcia rodzinne, a także kadry indywidualne. Finalnie czas spotkania z fotografem uzależniony jest od pakietu. Np. u nas dostępne są dwie opcje, które różnią się właśnie czasem trwania i liczbą zdjęć poddanych obróbce.

Nasza rada: Przy podejmowaniu decyzji o wyborze oferty warto wziąć pod uwagę, ile osób stanie przed aparatem: czy będzie to tylko świąteczna sesja dziecięca, czy może całej rodziny.

Sesja świąteczna Warszawa

Nasze studio fotograficzne Strefa Pleneru jest zlokalizowane w leśnym zakątku, w małej wsi Nadma pod Warszawą. To właśnie tu realizujemy pomysły na pamiątkowe kadry do rodzinnego albumu i udostępniamy kreatywną przestrzeń dla fotografów. Jeśli więc interesuje Cię stylizowana sesja świąteczna w pobliżu stolicy, zapraszamy serdecznie do kontaktu.

Ps. Po więcej inspiracji na mini sesje świąteczne zapraszamy na nasz Fan Page i Instagram