Poniżej znajdziecie listę najczęściej zadawanych nam pytań. Jeżeli czegoś tu nie ma lub potrzebujecie żebyśmy bardziej rozwinęli zawartą myśl piszcie i dzwońcie. Jesteśmy do Waszej dyspozycji 🙂 Email: info@nadwaaparaty.pl Tel: Joanna Rokicka – 665-350-285, Marceli Rokicki – 667-022-722

FAQ

Pytania i odpowiedzi

 • Jak przygotować się do spotkania z fotografem?

  Jak do każdego spotkania, tak i tu warto przygotować sobie listę pytań, jak choćby nawet. Co w przypadku choroby fotografa? Czy dysponuje w trakcie reportażu zapasowym sprzętem w przypadku awarii. Na część pytań jakie nam zadają nasi klienci znajdziecie odpowiedzi w artykule 10 pytań do fotografa.

 • Czym kierować się przy wyborze fotografa?

  Oczywiście zdjęcia, ceny… ale na fotografię ślubną składają się również osoby, które będą je wykonywać. Warto więc dobrze poznać swojego przyszłego usługobiorcę. Zapraszamy do naszych mediów społecznościowych fb, instagram oraz bezpośredniego z nami kontaktu!
  Poradnik dotyczący wyboru fotografa na ślub i wesele znajdziesz na naszym blogu: Jak wybrać fotografa ślubnego? Poradnik

 • Duet fotografów ślubnych czy jeden fotograf ślubny?

  Zarówno jeden jak i dwoje fotografów zrobi Wam super reportaż. Plusy dwójki fotografów to na pewno możliwość robienia w tym samym czasie zdjęć i Panny Młodej i u Pana Młodego. Na reportażu w tej samej sekundzie spojrzenie z dwóch różnych perspektyw i w przypadku duetu spojrzenie damskie i męskie. A minus? Trzeba więcej zapłacić 🙂

 • Ile kosztuje fotograf na ślub?

  Cena kreuje się w zależności od potrzeb i oczekiwań Pary Młodej. Czy chcą plenery w innym dniu. W jakiej formie chcą otrzymać materiały ze ślubu, odbitki czy albumy. Oprócz tych rzeczy jest jeszcze oczywiście marka fotografa którą na przestrzeni lat zbudował. Pełną wycenę otrzymacie po nawiązaniu z nami kontaktu i ustaleniu szczegółów zlecenia. Dzwońcie, piszcie. Jesteśmy do pełnej dyspozycji!
  Email: info@nadwaaparaty.pl Tel: Joanna Rokicka – 665-350-285 Marceli Rokicki – 667-022-722
  Zapraszamy również do przeczytania wpisu na naszym blogu poruszającego szerzej temat wyceny: ile kosztuje fotograf na ślub.

 • Jakie są ważne punkty w umowie z fotografem?

  W pierwszej kolejności sprawdzić termin oddania zdjęć, który powinien być wpisany w umowę. Następnie takie zapisy jak zadatek czy zaliczka, co w sytuacji rezygnacji z usługi, czy w przypadku absencji fotografa ze względu na siły wyższe jak choroba czy wypadek gwarantuje bezpłatne zastępstwo.

 • Czy możemy zmienić zawartość pakietów?

  Tak, zawartość pakietów możecie zmieniać. Wtedy jeszcze raz przeliczamy wartość usługi.

 • Kto wybiera zdjęcia z reportażu ślubnego?

  Zdjęcia z reportażu wybieramy my. Sytuacja ta jest podyktowana dwoma rzeczami. Pierwsza to czas wyboru zdjęć. My robimy to szybciej, sprawniej niż Para Młoda a nam zależy na czasie abyście obrobiony materiał dostali szybko. Po drugie zbilansowana ilość zdjęć z każdego etapu reportażu, przygotowań, ceremonii i wesela.

 • Jaki jest termin otrzymania zdjęć od fotografa?

  Jedno z ważniejszych pytań, bo kto by chciał czekać miesiącami na zdjęcia. U nas zdjęcia otrzymujecie do 14 dni od Waszego ślubu. Dokładamy jednak starań aby było to szybciej niż 14.

 • Jak wyglądają pudełka i fotoalbumy ślubne?

  Wszystkie rzeczy w których oddajemy Wasze zdjęcia są robione z wielką starannością. Pudełka i albumy mamy od sprawdzonych przez lata producentów.

 • Czym różni się fotoksiążka od fotoalbumu?

  Podstawowa różnica to grubość kartek. W fotoksiążce są cienkie natomiast w fotoalbumie są to sztywne karty. Do tego fotoalbum rozkłada się na płasko tak że zdjęcia swobodnie mogę przechodzić przez środek.

 • Czy sesję narzeczeńską możemy zrobić gdzieś dalej np. w innym mieście czy kraju?

  Oczywiście. Organizując Wam sesję narzeczeńską jedziemy tam gdzie macie ochotę. Mogą to być góry, morze a nawet zagranica.

 • Jak się przygotować do sesji narzeczeńskiej?

  Najważniejsze żebyście się pięknie czuli w tym dniu. Jeżeli potrzebujecie w tym pomocy możemy dla Waz zorganizować na dzień zdjęć wizażystę i stylistę, którzy zadbają o Wasz efekt wizualny.

 • Czy możemy zrobić narzeczeńską sesję stylizowaną?

  Tak oczywiście. Współpracujemy w tym zakresie z wedding plannerką, stylistką, wypożyczalnią sukni, florystką, MUA. Wystarczy że uzgodnimy z Wami jaki styl Was interesuje i zaczynamy działać. Cześć stylizacji znajdziecie u nas na blogu np. pod linkiem: stylizowane sesje narzeczeńskie

 • Czy pracujemy w całej Polsce?

  Tak, pracujemy w całej Polsce. Większość reportaży robimy w woj. Mazowieckiem, łódzkim, lubelskim ale jesteśmy też w co jakiś czas w warmińsko-mazurskim, świętokrzyskim, czy podlaskim. Będziemy tak gdzie nas będziecie chcieli zaprosić.

 • Kto wybiera zdjęcia z reportażu ślubnego?

  Zdjęcia z reportażu wybieramy my. Sytuacja ta jest podyktowana dwoma rzeczami. Pierwsza to czas wyboru zdjęć. My robimy to szybciej, sprawniej niż Para Młoda a nam zależy na czasie abyście obrobiony materiał dostali szybko. Po drugie zbilansowana ilość zdjęć z każdego etapu reportażu, przygotowań, ceremonii i wesela.

 • Czy zawsze pracujemy w duecie?

  Nie zawsze pracujemy w duecie. Zależy to od oczekiwań Pary Młodej i mówiąc wprost od przeznaczonego budżetu. Co nie oznacza że praca wykonana w pojedynkę będzie gorsza. W ducie mamy kilka plusów takich jak spojrzenie damsko-męskie i w tej samej sekundzie dwie różne perspektywy.

 • Jaki jest termin otrzymania zdjęć od fotografa?

  Jedno z ważniejszych pytań, bo kto by chciał czekać miesiącami na zdjęcia. U nas zdjęcia otrzymujecie do 14 dni od Waszego ślubu. Dokładamy jednak starań aby było to szybciej niż 14.

 • Jak wygląda plener w dniu ślubu?

  Nie zabieramy Wam zbyt dużo czasu w tym ważnym dla Was dniu. Zdjęcia plenerowe dniu ślubu wykonujemy najczęściej w trakcie przyjęcia weselnego. Zabieramy Was dwa trzy razy na takie krótkie 10 minutowe wyjścia. Mamy możliwość zrobienia Wam zdjęć o różnych porach dnia, przy różnym świetle a Wy nie macie dyskomfortu że zaniedbujecie gości,

 • Plener w dniu ślubu czy innego dnia?

  Jeśli nie macie pomysłu czy wybranego miejsca i chcecie to zrobić plener innego dnia „na siłę” to odradzamy. Jeśli myślicie, że nie będzie czasu to my Wam pokażemy że będzie czas. Natomiast jeśli chcecie mieć spokój na zdjęcia, bez presji czasu do tego macie „swoje” miejsca to zachęcamy do pleneru innego dnia. Zawsze też możemy pomóc z wyborem miejsca jeśli tylko opowiecie co Wam się marzy.

 • Gdzie zrobić plener ślubny?

  I tutaj jest pole do popisu… góry, mazury, morze, Polska, za granica czy gdzie dusza zapragnie. Jedyne na co zwracamy uwagę to fajnie aby to miejsce było z Wami w jakiś sposób związane. Czyli miejsce gdzie się poznaliście czy zaręczyliście ale oczywiście nie jest to warunek konieczny. Inspiracji możecie poszukać w zakładce Historie ślubne. Są tam zarówno zdjęcia ze ślubów, wesel oraz plenerów ślubnych.